KAM V JESENÍKÁCH

Tipy na lyžování

V okolí Jeseníku je velké množství lyžařských příležitostí, nejbližším velkým střediskem je Skipark Filipovice - 6,3 km (10 minut autem), možnosti lyžování pro celou rodinu, dětskou školičku, sedačkovou lanovku i aprés-ski bar přímo u svahu a stylová restaurace. S dalších středisek doporučujeme Červenohorské sedlo - 12,8 km (15 minut autem), lyžařský areál Kouty nad Desnou, Přemyslov, Skiareál Kopřivná (nové středisko se 4 sedačkovou lanovkou v Malé Morávce), Ramzová.

Tipy na zastávky po cestě k nám

Jestliže plánujete navštívit Jeseníky autem, máme tu pro Vás pár tipů na zajímavá místa během cesty: Hrad Sovinec, nedaleko Šternberku. Papírnu a termální lázně Velké Losiny můžete navštívit při cestě přes Šumperk a Červenohorské sedlo. Vyhlášené borůvkové hody v Malé Morávce se konají na přelomu měsíce července a srpna a při té příležitosti rozhodně nevynechejte přírodní rezervaci Velký Kotel s Karlov Pod Pradědem (cesta na Praděd).

Doporučujeme navštívit

V Jeseníkách a okolí nalezneme nepřeberné množství zajímavých míst. Rejvíz - mechová jezírka, krásná procházka po dřevěných stezkách. Zlaté hory s bývalými rýžovišti zlata a nově zpřístupněnými zlatým doly. Čertovy kameny a rozhledna Zlatý chlum s krásným výhledem na město Jeseník, Priessnitzovy lázně, přilehlé kopce a hranice s Polskem. Za návštěvu také stojí vápencové jeskyně Na pomezí a stylová restaurace na Křížovém vrchu, do které můžete dojít po turistické stezce z Jeseníku.

V blízkosti chaty je turistickou atrakcí Vysoký vodopád, kolem kterého vede turistická cesta na Praděd. Směrem na Vidly musíte navštívit malé, ale velmi malebné lázně v Karlově Studánce, ležící na úpatí hory Praděd. Nezbytná je návštěva turistické stezky podél Bílého potoka, kterou se po žebříčcích a stezkách dostanete až pod Chatu Barborka.

Nejatraktivnější místa na jednodenní výlet zajisté jsou lesní bar ležící u obce Lipová lázně s dřevěnou roubenkou, kam chodí mnoho turistů. Zde je Vám nabídnuto občerstvení, které si samy nachystáte nealkoholické i alkoholické pití, chlazené přímo v potoce a krásná příroda uprostřed lesů. Na konci tohoto výletu zaplatíte do malé kasičky za to co jste zkonzumovali.

A druhým místem je multifunkční skiareál Kouty nad Desnou a vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně. Ať už přijedete vybaveni vlastním kolem, koloběžkou nebo využijete místní půjčovny pod sjezdovými tratěmi, nebudete zklamáni. Množství trailových cest, ke kterým Vás vyveze čtyřsedačková lanová dráha. Jestliže se nerozhodnete sjíždět tyto tratě dolů, přejděte k horní vodní nádrži, okolo které je možné jezdit na koloběžce či bruslích, nebo sjet po krásných silničkách kolem dolní nádrže zpět až k základní stanici lanové dráhy. Netoužíte-li po sportovním vyžití, je zde možnost navštívit elektrárnu v rámci prohlídky a procházky okolo horní nádrže.

webdesign Studio R3D